Krzyk mody
© 2012 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Modna WWB

W ten weekend festiwalowy program WWB koncentruje się wokół zagadnień powiązanych z modą. Od wczoraj w dawnym sklepie "Porthos" przy ul. Marszałkowskiej trwają warsztaty według koncepcji Pauliny Ołowskiej. Uczestnicy warsztatów, których celem jest przywrócenie miejscu jego dawnej funkcji, wykonają własną kolekcję kapeluszy. Działania studentów mody, można podglądać przez witrynę sklepu, w której już jutro w ramach "Krzyku mody" zaprezentowane zostaną końcowe efekty pracy warsztatowiczów.

W sobotę o godz. 12.00, moda zagości w Emilii. Maldoror, młody polski projektant, opowie o alternatywnych sposobach jej prezentacji a także o jednej ze swoich inspiracji - ludziach przebranych za reklamy. Drugie ze spotkań z Maldororem, tym razem o charakterze warsztatowym, odbędzie się w niedzielę. Uczestnicy warsztatów zaprojektują własną kolekcję ubrań inspirowaną ludzmi-reklamami.

Największym wydarzeniem festiwalowego "fashion weekendu" będzie "Krzyk mody", projekt mający na celu ożywienie warszawskich okien wystawowych. Wynikiem zaproszonych do współpracy znanych projektanów, właścicieli butików i artystów będzie siedem nietuzinkowo zaprojektowanych wystaw sklepowych m.in. na ulicy Mokotowskiej, Marszałkowskiej, w dawnej siedzibie Muzeum przy ul. Pańskiej i na Pradze.

Wernisaż "Krzyku mody" odbędzie się już jutro o godz. 16.00  przed witryną sklepu H&M przy ul. Marszałkowskiej 102/104, od strony Pasażu Wiecha. Tuż po otwarciu wystawy "Krzyk mody" jej organizatorzy zapraszają na oprowadzanie szlakiem witryn zaprojektowanych przez artystów.

O godz. 19.00 w muzealnej kawiarni Moderna przy ul. Pańskiej 3 rozpocznie się wernisażowe after party. Zagra Belina.

Serdecznie zapraszamy!